Wpis
GREENFILMTOURISM na GREEN FILM FESTIVAL
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, będące jednym z realizatorów projektu GreenFilmTourism, stało się partnerem festiwalu na mocy porozumienia z jego Organizatorem. W ramach podjętej współpracy, zgodnie z zaplanowanymi działaniami w dn. 20.08.2022r. (7. dzień festiwalu) MCK SOKÓŁ zorganizował sekcję transgranicznego FDK według poniższego programu:
HALA NAMIOTOWA:
17:00 | PANEL DYSKUSYJNY: Zrównoważona produkcja filmowa z udziałem Ewy Ewart, Alicji Albrecht i Katarzyny Górniak
18:00 | GREEN FILM TOURISM – wydarzenie towarzyszące
• DUŻE ZWIERZĘ, reż. Jerzy Stuhr |73’|
• WINO TRUSKAWOKOWE, reż. Dariusz Jabłoński |109’|
Pokazy wymienionych filmów zostały wzbogacone o słowne wprowadzenia przygotowane przez Filipa Nowaka – eksperta filmoznawcę.
Sekcji FDK towarzyszyło również stoisko promocyjne projektu oraz wystawa, które zostały przygotowane przez partnerów projektu.
Ostatniego, 8. dnia festiwalu, podczas pokazów laureatów festiwalu w hali namiotowej obecne było stoisko promocyjne projektu oraz wystawa, a partnerzy zadbali o rozdysponowanie gadżetów promocyjnych oraz newslettera projektu.
Dzięki możliwości zaprezentowania dotychczasowych produktów projektu „GreenFilmTourism” mogliśmy w sposób bezpośredni wpłynąć na upowszechnienie i promocję filmowego dziedzictwa kulturowego wśród licznych odbiorców festiwalu Green Film Festiwal oraz biorących w nim udział ludzi filmu, mediów, ekspertów. Już zbieżność nazwy powodowała zainteresowanie. Wspólny udział w tym wysoko ocenianym i intensywnie promowanym w mediach patronackich wydarzeniu z pewnością przyczynił się do promocji zarówno samego projektu, jak też filmowego potencjału pogranicza polsko–słowackiego, jego unikalności, wyjątkowości i różnorodności. Wszystkie podjęte podczas akcji działania promocyjne miały za zadanie zaciekawić, intrygować, zainteresować uczestników uprawianiem turystyki filmowej. Filmy dobrano w taki sposób, aby można było w dyskusji poruszyć tematy ważne dla uczestników tej konkretnej imprezy. W przypadku „Dużego zwierzęcia” była to kwestia wykorzystywania aktorów zwierzęcych w filmach, zaś „Wino truskawkowe” stało się pretekstem do rozmowy o blaskach i cieniach slow life.